Dom i wnętrze

Inwestycje Białołęka — mieszkania, kultura, sport i rekreacja

inwestycje białołęka

Nowe inwestycje! Białołęka to relatywnie młoda dzielnica. Przekłada się to też na wiek jej mieszkańców, którzy w dużej mierze są rodzinami z dziećmi. Powstaje tu wiele nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych, polepsza się infrastruktura drogowa i komunikacja autobusowa – tak niezbędne w szybkim dojeździe do Centrum. Na podkreślenie zasługują także liczne parki i tereny zielone będące doskonałymi obiektami rekreacji. Są tu nowoczesne ośrodki sportu i kultury. Jak więc w styczniu 2022 roku mieszka się na Białołęce? O tym i nie tylko o tym, w niniejszym artykule.

Nowe inwestycje na Białołęce

Zacznijmy od tego, że lewobrzeżnym warszawiakom Białołęka kojarzy się zazwyczaj z najniższymi w stolicy cenami mieszkań. Ma to swoje oczywiste przełożenie na duże zainteresowanie deweloperów tą dzielnicą, a w rezultacie – jej intensywny rozwój. Prowadzone są więc tu nowe inwestycje mieszkaniowe. Na wyróżnienie zasługują te, oddawane do użytku przez dewelopera Victoria Dom.

Są to choćby takie osiedla, jak Olchowy Park, Miasteczko Nova Sfera czy Przystanek Tarchomin 3. Każde z wymienionych jest tak zwanym miastem w mieście, czyli kompletnym osiedlem, które wyposażone jest w kompleksową i dopasowaną do mieszkańców infrastrukturę handlowo-usługową.

Developer i inwestycje Białołęka

Jak więc widzimy mieszkania na Białołęce mogą więc reprezentować najwyższy standard bytowy. W przypadku trzech, wymienionych powyżej osiedli gwarantuje go posiadający ogromne doświadczenie developer Victoria Dom. Jest on obecny na rynku od 22 lat i odpowiedzialny za wzniesienie przeszło 5200 domów i mieszkań.

Życie kulturalne na Białołęce

Jak powyżej wspomnieliśmy, deweloperzy na Białołęce intensywnie działają i przyczyniają się do rozwoju całej dzielnicy. Na płaszczyźnie mieszkaniowej sytuacja wygląda więc obiecująco. Co jednak z pozostałymi komponentami życia, jak choćby kultura i rozrywka?

Wysoką estymą cieszy się Białołęcki Ośrodek Kultury. Odbywają się w nim festiwale, koncerty, odczyty i uroczystości rocznicowe. Omawiana tu dzielnica obfituje także w teatry. Teatr 13, Ale! Teatr, Teatr Dobrego Serca, Teatr Baj i Trupa Czarnego to tylko niektóre z propozycji. Amatorzy filmu odwiedzą nowoczesne Multikino, a fani muzyki – Park Picassa, w którym odbywają się koncerty rockowe.

Sport i rekreacja na Białołęce

Omawiana przez nas w niniejszym artykule dzielnica to także świetne miejsce do uprawiania sportu. Jest tu więc dysponujący dobrej jakości, krytym basenem Białołęcki Ośrodek Sportu oraz boiska do gry w piłkę nożną, jak choćby Syrenka V. Jak grzyby po deszczu otwierają się nowe siłownie i kluby fitness. Warto zaznaczyć, że ostatnie z wymienionych stanowią stały element wyposażenia opisanych już powyżej kompletnych osiedli czyli tak zwanych miast w mieście.

Zostawiając już obecne tu inwestycje, Białołęka ma jeszcze jeden, łączący się ze sportem atut. Jest miejscem pełnym zieleni, parków i lasów. Pobiegać tu można na przykład po nadwiślańskim Parku Picassa, Parku Srebrna Góra czy Ogrodach Mehoffera. Jak więc mieszka się na Białołęce? Znakomicie – odpowiadają mieszkańcy – zarówno jeśli chodzi o standard bytowy w mieszkaniach, jak i o rekreację.

Similar Posts

One thought on “Inwestycje Białołęka — mieszkania, kultura, sport i rekreacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code