Biznes

Faktoring dla firm transportowych

faktoring dla firm transportowych

Faktoring dla transportu jest usługą ważną i przydatną. Dzieje się tak dlatego, że firmy z tej branży w szczególny sposób narażone są na utratę płynności finansowej. Niespodziewane wydatki w postaci napraw samochodów lub choćby zakupu benzyny wymagają posiadania przez nas gotówki, którą przeznaczać będziemy na doraźne cele.

Ponadto, dzięki finansowaniu transportu firma staje się bardziej elastyczna. Może podejmować nowe zlecenia i oferować kontrahentom długie terminy dokonania płatności. Jak dokładnie faktoring łączy się z branżą transportową? I jak ta ostatnia może na nim skorzystać? Na to i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Czym właściwie jest faktoring?

Zacznijmy od samych podstaw. Faktoring polega na przekazaniu przez klienta (faktoranta) rachunków z odroczonym terminem płatności firmie finansującej (faktorowi). W rezultacie sprowadza się to do faktu, że korzystające z tej usługi przedsiębiorstwo uzyskuje należność bezpośrednio po dokonaniu konwersji przez naszego kontrahenta, czyli po wykonanym przez nas frachcie. Jest rozwiązaniem wygodniejszym niż kredyt.

Jakie korzyści daje faktoring?

Wykup faktur przez firmę finansującą jest więc wielkim pozytywem. Sprowadza się on do natychmiastowego otrzymania przez nas gotówki, którą wykorzystać będziemy mogli już według własnego uznania. Nie będziemy więc skazani na długotrwałe oczekiwanie na zapłatę od kontrahenta – lub co gorsza – na jej brak. Faktoring pełny jest bowiem najlepszą formą zabezpieczenia się przed ewentualną i nieuczciwością naszego klienta.

Faktoring dla firm transportowych – dlaczego jest przydatny?

Sama specyfika branży transportowej wiąże się z rywalizacją. Największe firmy transportowe zażarcie konkurują o klienta. Oferują mu więc fracht po względnie niskich cenach. Jest to szczególnie trudna sytuacja dla małych firm transportowych, które dysponują niewielkimi siłami i środkami.

Jak więc mała firma finansowa odnaleźć się może we wspomnianej rywalizacji i nie wypaść z rynku? Z pewnością niezbędne okaże się danie naszemu kontrahentowi możliwości uregulowania należności w dogodnym dla niego terminie. Dodać należy, że jest to stała praktyka w branży transportowej. Narzędziem, które idealnie się do tego nadaje, jest właśnie faktoring dla małych firm transportowych oraz cichy faktoring.

Faktoring dla małych firm transportowych

Jak więc widzimy, brak kapitału obrotowego poskutkować może upadkiem małej firmy transportowej. Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców ze wspomnianej branży. Wystarczy więc zła passa, na którą złoży się kilka zatorów finansowych, a nasza firma wypadnie z rynku.

Warto więc skorzystać z usług faktoringowych, które specjalnie dopasowane są dla małych firm transportowych. Oferuje je Bibby Financial Services – lider w branży.

Cichy faktoring

Kolejną płaszczyzną, która łączy branżę transportową z faktoringiem, jest właśnie cichy faktoring. Sprowadza się on do wykonania opisywanej przez nas usługi, bez informowania o tym kontrahenta. Plusem takiego rozwiązania jest dobra relacja z naszym klientem, którego nie obarczamy wiedzą o tej formie zabezpieczenia.

Faktoring dla transportu – rozwiązanie tymczasowe czy stałe?

W świetle przedstawionych tutaj dowodów stwierdzić więc należy, że faktoring dla małych firm transportowych jest absolutną koniecznością. Warto więc zaplanować długotrwałe korzystanie z powyższej usługi i nie traktować jej jedynie jako jednorazowego posiłkowania się w razie zaistniałej konieczności.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code