Motoryzacja

Jak sprawdzić płyn w automatycznej skrzyni biegów?

Jak sprawdzić płyn w automatycznej skrzyni biegów

Jeśli pojazd się waha, gdy automatyczna skrzynia biegów zmienia biegi, sprawdź poziom płynu w skrzyni biegów, zanim jakikolwiek mechanik zacznie mówić o serwisowaniu lub regulacji skrzyni biegów albo sprzeda Ci nową. Aby sprawdzić poziom płynu do automatycznej skrzyni biegów, należy poszukać uchwytu bagnetowego wystającego z przekładni. Znajduje się on z tyłu silnika rzędowego w pojazdach z napędem na tylne koła. Jeśli pojazd ma napęd na przednie koła, wskaźnik poziomu płynu przekładniowego wystaje z osi poprzecznej.

Poziom płynu w manualnej skrzyni biegów należy sprawdzić w pojeździe na wciągniku, aby umożliwić technikowi dotarcie do wtyczki w dolnej części skrzyni biegów.

Aby sprawdzić płyn do automatycznej skrzyni biegów, należy wykonać następujące czynności:

  1. Wyciągnij bagnet. Przy włączonej skrzyni biegów w trybie Neutral lub Park i hamulcu postojowym, należy pozwolić silnikowi pracować. Po wyciągnięciu bagnetu upewnić się, że silnik jest ciepły. (Nie wyłączać silnika).
  2. Sprawdzić płyn. Zanurzyć końcówkę palca wskazującego w płynie na bagnecie i wcierać go między palec a końcówkę kciuka. Płyn do skrzyni biegów na bagnecie powinien być różowy i prawie czysty. Jeśli wygląda lub pachnie spalonym płynem lub ma w nim cząstki, należy zastosować mechaniczny spust i zmienić płyn.
  3. Wytrzyj miarkę czystą, niestrzępiącą się szmatką, a następnie włóż ją ponownie i wyciągnij. Jeśli płyn przekładniowy jest czysty, ale nie osiąga linii „Pełna” na miarce, użyj lejka do nalania wystarczającej ilości płynu przekładniowego w dół rurki miarki, aby dotrzeć do linii. Nie przepełniaj!

Istnieje kilka rodzajów płynu przekładniowego. Każdy z nich jest przeznaczony do konkretnego typu automatycznej skrzyni biegów. Nowsze skrzynie biegów od głównych producentów samochodów wymagają innego płynu niż starsze. Ponieważ tak wiele różnych rodzajów skrzyni biegów są wokół tych dni, sprawdź instrukcję obsługi właściciela lub sprzedawcy, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj płynu Twój pojazd wymaga.

Wadliwa skrzynia biegów i taki, który jest po prostu niski poziom płynu ma wiele takich samych objawów! Jeśli pojazd waha się, gdy automatyczna skrzynia biegów zmienia biegi, sprawdzić poziom płynu przekładniowego, zanim jakikolwiek mechanik zacznie mówić o konserwacji lub regulacji skrzyni biegów lub sprzedaży nowego. Oczywiście, dodanie płynu do skrzyni biegów jest o wiele tańsze niż wymiana całego układu napędowego! Aby uzyskać więcej informacji na temat regularnej konserwacji, sprawdź tę miesięczną listę kontrolną dla swojego pojazdu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code