Motoryzacja

Samochód na błysk. Czym sprzątać samochód?

Samochód na błysk. Czym sprzątać samochód?

Z roku na rok na rynku znajdziemy coraz więcej różnego rodzaju środków, które przeznaczone są do sprzątania samochodu. Coraz więcej kierowców też dba o to, by ich samochody były błyszczące, nawoskowane i po prostu wyglądały jak nowe. Zwykle najwięcej uwagi przywiązuje się do maski. Kierowcy dbają o to, by lakier pięknie się błyszczał, a do tego by był zabezpieczony przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych. W euforii dbania o lakier często zapomina się o tym, że pomimo iż lśniąca karoseria jest czymś naprawdę bardzo ważnym, to jednak nie mniej ważne jest też wnętrze samochodu. Wnętrze też zasługuje na specjalną uwagę, ponieważ w czystym wnętrzu zdecydowanie przyjemniej prowadzi się samochód.

Więcej o tym jak dbać o samochód przeczytasz na blogu motoryzacyjnym GoRabbit.pl. Zapraszamy!

Najpopularniejsze produkty do sprzątania samochodu – kosmetyki samochodowe

Kosmetyki samochodowe już dawno zyskały ogromną popularność. W końcu dbamy nie tylko o siebie, zwierzęta, lecz również i o samochód, którym jeździmy. Na rynku znajdziemy wiele specyficznych produktów przeznaczonych do sprzątania zarówno karoserii samochodu, tapicerki, jak i takie do nabłyszczania lakieru.

Samochód na błysk. Czym sprzątać samochód?
Samochód na błysk. Czym sprzątać samochód?

Wnętrze samochodu (podobnie jak i jego część zewnętrzna) wymaga doboru odpowiedniego rodzaju środków czyszczących. Tu szczególną uwagę trzeba zwrócić na tapicerkę. To jakie środki wybierzemy do jej czyszczenia, zależy od rodzaju tkaniny, z której została wykonana tapicerka. Ze względu na to, że do tapicerowania wykorzystywane są różne materiały, a wśród nich tekstylia, alcantary, welur czy skóry, każdy z nich czyści się w inny sposób. Inaczej też czyści się całą plastikową obudowę. Tu najlepiej jest się zaopatrzyć w specjalistyczne preparaty, które nie tylko dobrze wyczyszczą plastiki, ale też uch nie porysują. Wnętrze samochodu to wręcz pozorom delikatna powierzchnia, podatna na rysowanie i nieestetyczne smugi. Do czyszczenia tych plastikowych, gładkich powierzchni, najlepiej jest używać miękkich ściereczek lub mikrofibry. To zabezpieczy wszystkie plastikowe elementy przed pozostawianiem na nich jaśniejszych smug czy innych śladów. Wśród bardzo popularnych produktów na pewno należy wymienić szampon samochodowy, różnego rodzaju nabłyszczacze, mleczka i specjalne płyny.

Szampon samochodowy

Szampon samochodowy to produkt, w którego posiadaniu jest większość kierowców. Najlepiej jest kupować szampony skoncentrowane lub te w formie 2 w 1, ponieważ wówczas mamy pewność, że produkt będzie wydajny. Warto też zainwestować w taki szampon, który dobrze sprawdzi się w przypadku mycia szkła, powierzchni lakierowanych oraz metali. Tu zwróćmy też uwagę na to, by szampon samochodowy posiadał w swoim składzie specjalne substancje, odpowiedzialne za wspomaganie procesu suszenia. Jeżeli zainwestujemy w dobry jakościowo produkt, będziemy mieć pewność, że po wyschnięciu, na umytej powierzchni nie pozostaną nieestetyczne ślady po zaciekach (i to bez dodatkowego wycierania).

Idealny wosk do samochodu

Wosk do samochodu to zazwyczaj drugi z produktów, jaki znajdziemy u kierowców. Dzięki temu kosmetykowi uzyskamy nieskazitelnie czystą i lśniącą karoserię, która dla wielu kierowców jest wręcz kluczową kwestią w dbaniu o swój pojazd. Takie spektakularne efekty uzyskuje za pomocą woskowania, jednak, by proces ten był udany, ważne jest zainwestowanie w dobry jakościowo wosk. Woskowanie zapewnia nie tylko niesamowity blask lakieru, lecz również zabezpiecza lakier przed zabrudzeniami. Najbardziej polecane są woski naturalne, które łatwo się aplikuje, a do tego zapewniają wysoką trwałość, bo od 4 do nawet 9 tygodni, Takie właściwości sprawiają, że woskowanie samochodu możemy przeprowadzać raz na kilka tygodni.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code