Motoryzacja

Samochód na abonament – jak to działa?

auto na abonament

Abonament przeważnie kojarzy się z comiesięcznymi opłatami, które uiszczamy za Internet lub telefon. Dla wielu z nas nowością okaże się fakt, że w ten sposób finansować możemy także samochód. Co więcej, auto na abonament jest bardzo wygodnym i elastycznym rozwiązaniem. Co więc należy o nim wiedzieć?

Auto w abonamencie – czym jest?

Omawianą tu usługę nazywamy również dzierżawą długoterminową. W najprostszych słowach, pozwala ona na korzystanie z samochodu w zamian za miesięczną należność. W koszta wliczyć należy także opłatę startową. Rozwiązanie to jest tańsze i wygodniejsze od leasingu. Płacimy bowiem jedynie stałą kwotę za używanie samochodu. Co oczywiste, samodzielnie opłacamy także benzynę.

Drugą najważniejszą cechą aut na abonament jest możliwość testowania różnych ich modeli. Po zakończeniu pierwszej umowy, następną zawrzeć możemy już na inny samochód. Nie musimy też tracić czasu na czynności wiążące się z jego obsługą. W przypadku najmu długoterminowego odpadają nam bowiem:

  • wszelkiego rodzaju formalności,
  • serwisy,
  • przeglądy,
  • wymiana opon.

Kto skorzysta z samochodów na abonament?

Jak więc widzimy, dzięki aucie w abonamencie zyskają przede wszystkim klienci zamierzający zoptymalizować swoje wydatki oraz wszyscy ci, którzy chcą pozostać nieskrępowani wieloletnimi zobowiązaniami. Wypożyczalnia samochodów przenosi bowiem na siebie:

  • ryzyko – np. łączące się ze zbytem używanego pojazdu;
  • wszelkie formalności związane z eksploatacją.

Podsumowując, na najmie długoterminowym zyskają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, które chcą cieszyć się nowym samochodem, jeździć nim poza granicę, a jednocześnie uniknąć obarczenia formalnościami. Warto także podkreślić niższe koszty w porównaniu z leasingiem.

Ile kosztuje auto na abonament?

Jeśli samochód w abonamencie wypożyczamy na dwa lata, to przyjąć możemy, że jego całkowity koszt oscylować będzie między 110.000, a 160.000 zł brutto. Na wydatek ten składają się poniższe wartości.

  • Opłata startowa (nazywana również wpłatą własną) – zależna jest od     modelu samochodu. Zazwyczaj oscyluje między 25.000, a 50.000 zł.   
  • Raty    finansowe – comiesięczna należność za użytkowanie.     Przykładowy koszt to 1000 – 1500 zł. Należy doliczyć tu także pełną cenę ubezpieczenia OC, AC, ASS lub NNW.
  • Opłata za nadprzebieg – niewielka dopłata, którą uiścimy po     przekroczeniu ustalonego wcześniej limitu przejechanych kilometrów.        

Jeśli nasza firma wynajmie większą liczbę aut na abonament, najprawdopodobniej liczyć będziemy mogli na zniżkę wliczoną w kwotę comiesięcznej raty. W przypadku większej działalności da nam to pole do uzyskania ogromnych oszczędności.

Gdzie wypożyczyć auto na abonament?

Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni? Warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Warto więc zapoznać się z propozycjami dużych, sieciowych firm, które zaoferują nam atrakcyjne ceny i samochody z niskim przebiegiem. Dobrym przykładem takiej wypożyczalni jest Interfleet.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code