Podróżowanie

Płacenie kartą, czy płacenie gotówką. Doradzamy, czym lepiej płacić na wakacjach.

Doradzamy, czym lepiej płacić na wakacjach

Wybierając się w podróż, każdy zadaje sobie to pytanie: czym lepiej płacić na wakacjach? kartą, czy gotówką? Który wybór jest bezpieczniejszy, który przynosi większe korzyści finansowe, a dodatkowo, który jest łatwiej dostępny. Szczególnie jeżeli jesteśmy osobami wyjeżdżającymi rzadko, wówczas te pytania stają się bardziej natarczywe. Osoby nienawykłe do wyjazdów, już na wstępie mają bardzo wiele zmartwień i obaw o swoje bezpieczeństwo, swobodę i zwyczajny spokój ducha.

Płacenie kartą czy gotówką na wakacjach. Rekomendujemy najlepszy sposób płacenia na urlopie.

Płacenie kartą czy gotówką na wakacjach
Płacenie kartą czy gotówką na wakacjach

W naszych czasach kartę płatniczą posiada niemalże każdy. Jest to uniwersalny środek płatniczy, który nie przysparza problemów, a dodatkowo rzadko się zdarza, aby w sklepach nie było możliwości zapłaty kartą. W odniesieniu do wyjazdów także najlepiej sprawdza się karta płatnicza. Jest wygodna, nie generuje zmartwień związanych z wybieraniem pieniędzy z kantoru, co znacznie oszczędza nasz czas. Co więcej, częsta wymiana waluty z polskiej na zagraniczną jest zwyczajnie niekorzystna, przez co oprócz czasu tracimy również pieniądze. Podróżowanie z kartą jest bezpieczniejsze. Jeżeli ją zgubimy – wystarczy poinformować o tym bank i zablokować kartę, nasze pieniądze od razu stają się zabezpieczone. W odniesieniu do gotówki jest inaczej, gdy ją zgubimy, już nie odzyskamy. Właśnie dlatego, rekomendujemy kartę jako najlepszy sposób płacenia na urlopie. Płacenie jedynie kartą na wakacjach ma też swoje minusy, szczególnie gdy jesteśmy osobami rozrzutnymi. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się gotówka, która pozwala na łatwiejszą kontroluje swoich wydatków. Co więcej, bardzo często w taksówkach, autobusach czy lokalnych bazarach, gdzie możemy dostać pamiątki czy regionalne jedzenie nie można płacić kartą. Jaka jest najlepsza opcja na podróżowanie? Posiadanie karty do większych wydatków oraz trochę gotówki na drobne wydatki.

Hotelowe karty podarunkowe dla turystów.  Czy karty podarunkowe to dobry środek płatniczy?

Hotelowe karty podarunkowe dla turystów
Hotelowe karty podarunkowe dla turystów

W dobie rozwoju środków płatniczych istnieje również opcja skorzystania z hotelowych kart podarunkowych dla turystów. Są one świetnym prezentem dla osób, które uwielbiają podróże oraz jednym z najbezpieczniejszych. Karty podarunkowej nie da się wykorzystać w innym obiekcie niż ten, który zarezerwowano. Dodatkowo w razie zguby, karta podarunkowa służy jedynie do rezerwacji hotelowych, więc potencjalny złodziej nie będzie miał z niej pożytku, a posiadacze karty po zalogowaniu się na odpowiednią stronę będą mogli ją wyrobić na nowo i poinformować o zgubieniu odpowiedni serwis. Podróżowanie z karta podarunkową jest na pewno najlepszym rozwiązaniem pod kątem bezpieczeństwa, jednak przydaje się jedynie do opłat w hotelu. Nie są więc uniwersalnym środkiem płatniczym. Karty podarunkowe dla turystów wydawane są w różnych walutach, w zależności od państwa, do jakiego chcemy się udać. Najpopularniejszą walutą jest oczywiście euro. Wiele portali oferuje karty, które można wykorzystać w wybranym przez nas hotelu oraz państwie, a także terminie, co daje dużą swobodę w spełnianiu marzeń, jeżeli kartę podarunkową dostaliśmy w prezencie. Czas ważności takiej karty wynosi nawet do 3 lat, więc nie trzeba się spieszyć z jej rychłym wykorzystaniem. Hotelowe karty podarunkowe dla turystów obejmują opłaty za nocleg w hotelu, wyżywienie oraz atrakcje, jakie oferuje wybrany obiekt tj. spa, basen czy siłownię.

Karty płatnicze, karty walutowe i karty bankomatowe. Piszemy, którą kartą płacić na wakacjach? 

Karty płatnicze, karty walutowe i karty bankomatowe
Karty płatnicze, karty walutowe i karty bankomatowe

Jeżeli chcemy płacić kartą na wakacjach, należy zastanowić się, jaką kartę posiadamy i która będzie dla nas najkorzystniejsza. Należy pamiętać, że w przypadku kart płatniczych, podczas używania ich za granicą, bank pobiera od nas koszty przewalutowania, co oznacza, że bank podczas każdej transakcji w innej walucie pobiera od nas opłaty, zgodne z regulaminem, jaki podpisaliśmy, czasami będzie to 2% od transakcji, a czasami więcej. Należy pamiętać o tych kosztach. Podobnie sprawa ma się z kartami bankomatowymi. Podczas wybierania pieniędzy z bankomatu, bank może naliczać dodatkową opłatę, jednak tutaj kwota ustalana jest indywidualnie. Zdarzają się banki, gdzie wypłata pieniędzy w innej walucie z bankomatu jest darmowa, wszystko zależy od naszej umowy. Płacenie kartą na wakacjach, najkorzystniejsze jest kartą walutową. Podczas używania tego rodzaju karty, bank sam rozpoznaje walutę, w jakiej pobrane są pieniądze, a my nie ponosimy żadnych opłat z tym związanych. Przed wakacjami najlepiej wystąpić o taką kartę do swojego banku, ponieważ to znacznie ułatwia płacenie kartą na wakacjach. 

Similar Posts

7 thoughts on “Płacenie kartą, czy płacenie gotówką. Doradzamy, czym lepiej płacić na wakacjach.
  1. Czy to płatność za wakacje, czy inne akcesoria karta płatnicza niezbędna. Jestem na etapie wyposażenia nowego domu i dokonując ciągłych zakupów musiałbym nosić walizkę pieniędzy ze sobą. A tak to nie muszę:)

  2. Najważniejsze, aby kasa była. Drugorzędnym staje się fakt czym płacimy:) Kiedy mam określoną kwotę w gotówce ograniczam się do wydatku w takim gabarycie. W mojej firmie wspieram się środkami i działaniami firmy faktoringowej. Dzięki nim nie mam zatorów płatniczych i lepsze relacje z odbiorcami. Warto z tego korzystać!

  3. Bar w hotelu to idealne miejsce dla osób, które wieczorem chcą zrelaksować się przy pysznym drinku. Warto również wspomnieć o tym, że obsługa hotelowa jest przemiła i bardzo pomocna. Zaplecze rekreacyjne obiektu obejmuje nie tylko siłownie, ale również dwie sauny.

  4. Podczas wyjazdów wakacyjnych preferuję gotówkę – zawsze kiedy żona lub dzieci chcą coś kupić lub na coś mnie naciągnąć – mówię, że nie mam na to kasy;) Najważniejsze jest jedzenie a pozostałe przyjemności można dozować w odpowiedniej ilości:) Gotówka zdecydowanie!!!

  5. Podróżowanie nas wzbogaca. Jeśli mamy możliwości wyjeżdżać w podróże te bliższe lub dalsze – korzystajmy. Możemy podejrzeć zwyczaje, smaki, zapachy – cudowne chwile, które zostają w nas na zawsze. Czy to rowerem, pociągiem czy samolotem warto zatrzymać się i rozejrzeć wokół. Wtedy jedynym słowem, które będzie nam przyświecało jest WDZIĘCZNOŚĆ!!!

  6. Niestety nie wie każdy z nas. Z pewnością wszyscy posiadamy w domu przynajmniej jeden zlewozmywak. W dzisiejszych czasach w bardzo łatwy sposób możemy zakupić dla siebie niniejszy produkt. Producenci prześcigają się w coraz to lepszych, korzystniejszych i tańszych rozwiązaniach.

  7. Jednym z najważniejszych pomieszczeń każdego domu jest łazienka. To w końcu w tym miejscu przygotowujemy się do pracy i załatwiamy potrzeby fizjologiczne. Nie jest zatem niczym zaskakującym, że każdemu zależy na eleganckim wystroju tego pomieszczenia. Na pierwszy plan wysuwają się dwa elementy służące do mycia się, czyli prysznic i wanna. Wybór pomiędzy tymi dwoma elementami wyposażenia łazienki stanowi wyzwanie dla urządzających swoje nowe mieszkanie – w szczególności, gdy miejsca jest niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code