Podróżowanie

Kiedy najlepiej rezerwować hotel?

Kiedy najlepiej rezerwować hotel? 2024

Jeżeli planujesz właśnie wyjazd na wymarzony urlop lub krótki wypad typu city-break pewnie zastanawiasz się, kiedy najlepiej rezerwować hotel, aby cena była jak najkorzystniejsza. Na to pytanie nie ma niestety jednej uniwersalnej odpowiedzi — wszystko zależy od miejsca i terminu planowanego wyjazdu.

Rezerwacja noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem

Turyści, którzy rezerwują hotele z odpowiednim wyprzedzeniem, mogą liczyć na rekordowe, nawet 75% zniżki. Najlepszym czasem na podjęcie decyzji o wyborze noclegu w przypadku większości największych i najpopularniejszych miast w Europie to termin ok. 1-2 miesięcy przed planowanym przyjazdem. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze miasta takie jak Barcelona, Londyn, Amsterdam czy Paryż pokoje w hotelach 3 gwiazdkowych mogą być wówczas tańsze nawet o 40% od ceny regularnej. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku rezerwacji noclegów w Azji czy Ameryce — tutaj obowiązuje zasada im wcześniej, tym lepiej.

A może rezerwacja last minute?

Wiele osób zastanawia się pewnie czy nie warto poczekać do ostatniej chwili, aby upolować tzw. ofertę last minute. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety — jedną z nich jest możliwość zaoszczędzenia średnio około 50% regularnej ceny hotelu, jednak szczególnie w szczycie sezonu, w trakcie weekendu czy podczas jakichkolwiek świąt, może się okazać, że takich ofert w ogóle nie będzie, a my zostaniemy z zarezerwowanym lotem i brakiem noclegu. Wówczas będziemy zmuszeni wybrać hotel, w którym zostały jakiekolwiek wolne miejsca, co może oznaczać, że są tam bardzo wysokie ceny lub niezbyt satysfakcjonujący standard.

Korzystanie z ofert last minute ma sens, wtedy kiedy nie zależy nam na konkretnym hotelu czy standardzie — aby korzystać z tej formy rezerwacji, konieczna jest spora elastyczność z naszej strony, wówczas mamy szansę na znalezienie bardzo korzystnych okazji. Pamiętajmy o tym, że prawdziwe oferty „z ostatniej chwili” pojawiają się czasem na dzień przed planowanym przyjazdem albo nawet tego samego dnia — to właśnie wtedy hotele decydują się najbardziej obniżyć swoje ceny, nie mając pełnego obłożenia. Jeżeli więc decydujemy się na skorzystanie z oferty last minute, odpowiedź na pytanie, kiedy najlepiej rezerwować hotel jest jedna: jak najpóźniej.

W przypadku last minute, i to zarówno w kwestii wycieczek czy hoteli obowiązuje jedna uniwersalna zasada — bierze się taki hotel, jaki aktualnie pojawia się w ofercie. Jeżeli jednak zależy nam na konkretnym standardzie, czy lokalizacji hotelu lepszym pomysłem będzie rezerwacja z odpowiednim, czasem sporym wyprzedzeniem, które również pozwoli nam na realne oszczędności.

Similar Posts

7 thoughts on “Kiedy najlepiej rezerwować hotel?
  1. Kiedy decydujemy się na opcję last minute bierzemy taki hotel, który jest dostępny. Są jednak osoby, dla których komfort i wystrój pokoi i przestrzeni hotelowych jest priorytetem, aby czuć się dobrze. Pierwsze wrażenie po wejściu do hotelu pozostawia w nas miłe, pozytywne odczucia lub zupełnie odmienne…

  2. Kiedy pragniemy wyjechać na urlop, lecz zwyczajnie nas nie stać na wyjazd – zawsze możemy wspomóc się dodatkowym finansowaniem. Na rynku tego nie brakuje – poczytajcie sami.

  3. Warto zwrócić uwagę na pogodę – w Polsce nigdy nie mamy pewności jaka pogoda nas zastanie – nad morzem lub w górach… Wybierając opcję last minute mamy możliwość sprawdzenia co nas czeka w najbliższym czasie.

  4. Kiedy rok temu skorzystałem z opcji last minute trafiłem do hotelu, w którym były super pokoje – nowe, minimalistyczne w wyposażeniu i stylu. Bardzo dobrze czułem się w tych wnętrzach. Wybrałem pokój z brodzikiem w łazience, co dla mnie jest ważne, bo nie korzystam z wanny. Urlop mega udany!!!

  5. Uważam, ze rezerwacja z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala nam uniknąć wysokich kosztów, zawsze można zaoszczędzić parę złotych. Warto na początku roku już pomyśleć o wakacjach, zaś o nartach tuż po wakacjach, kiedy to pojawiają się oferty firm. Polecam takie planowanie!!!

  6. Zgrabna misa, która rzuca się w oczy i zdobi pomieszczenie. Mała wanna o długości 150 centymetrów jest jednocześnie kompaktowa, a z drugiej strony zaprzecza temu, aby miała być ciasna. Z powodzeniem każdy znajdzie w niej ukojenie w chwilach kąpieli.

  7. Pierwszym pytaniem jakie sobie zadajemy przy urządzaniu łazienki jest to, czy decydujemy się na wannę czy prysznic. Prysznic zdecydowanie pasuje do małych łazienek, nie zabiera zbyt dużo miejsca, pozwala na szybkie odświeżenie bez zużycia zbędnych litrów wody. Natomiast wanna pozwoli nam na dłuższy relaks, będziemy mogli przy kąpieli użyć pięknie pachnących olejków eterycznych czy soli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code