Kiedy najlepiej rezerwować hotel? 2020

Kiedy najlepiej rezerwować hotel?

Jeżeli planujesz właśnie wyjazd na wymarzony urlop lub krótki wypad typu city-break pewnie zastanawiasz się, kiedy najlepiej rezerwować hotel, aby cena była jak najkorzystniejsza. Na to pytanie nie ma niestety jednej uniwersalnej odpowiedzi — wszystko zależy od miejsca i terminu planowanego wyjazdu.

Rezerwacja noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem

Turyści, którzy rezerwują hotele z odpowiednim wyprzedzeniem, mogą liczyć na rekordowe, nawet 75% zniżki. Najlepszym czasem na podjęcie decyzji o wyborze noclegu w przypadku większości największych i najpopularniejszych miast w Europie to termin ok. 1-2 miesięcy przed planowanym przyjazdem. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze miasta takie jak Barcelona, Londyn, Amsterdam czy Paryż pokoje w hotelach 3 gwiazdkowych mogą być wówczas tańsze nawet o 40% od ceny regularnej. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku rezerwacji noclegów w Azji czy Ameryce — tutaj obowiązuje zasada im wcześniej, tym lepiej.

A może rezerwacja last minute?

Wiele osób zastanawia się pewnie czy nie warto poczekać do ostatniej chwili, aby upolować tzw. ofertę last minute. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety — jedną z nich jest możliwość zaoszczędzenia średnio około 50% regularnej ceny hotelu, jednak szczególnie w szczycie sezonu, w trakcie weekendu czy podczas jakichkolwiek świąt, może się okazać, że takich ofert w ogóle nie będzie, a my zostaniemy z zarezerwowanym lotem i brakiem noclegu. Wówczas będziemy zmuszeni wybrać hotel, w którym zostały jakiekolwiek wolne miejsca, co może oznaczać, że są tam bardzo wysokie ceny lub niezbyt satysfakcjonujący standard.

Korzystanie z ofert last minute ma sens, wtedy kiedy nie zależy nam na konkretnym hotelu czy standardzie — aby korzystać z tej formy rezerwacji, konieczna jest spora elastyczność z naszej strony, wówczas mamy szansę na znalezienie bardzo korzystnych okazji. Pamiętajmy o tym, że prawdziwe oferty „z ostatniej chwili” pojawiają się czasem na dzień przed planowanym przyjazdem albo nawet tego samego dnia — to właśnie wtedy hotele decydują się najbardziej obniżyć swoje ceny, nie mając pełnego obłożenia. Jeżeli więc decydujemy się na skorzystanie z oferty last minute, odpowiedź na pytanie, kiedy najlepiej rezerwować hotel jest jedna: jak najpóźniej.

W przypadku last minute, i to zarówno w kwestii wycieczek czy hoteli obowiązuje jedna uniwersalna zasada — bierze się taki hotel, jaki aktualnie pojawia się w ofercie. Jeżeli jednak zależy nam na konkretnym standardzie, czy lokalizacji hotelu lepszym pomysłem będzie rezerwacja z odpowiednim, czasem sporym wyprzedzeniem, które również pozwoli nam na realne oszczędności.

6 komentarzy

  1. Kiedy decydujemy się na opcję last minute bierzemy taki hotel, który jest dostępny. Są jednak osoby, dla których komfort i wystrój pokoi i przestrzeni hotelowych jest priorytetem, aby czuć się dobrze. Pierwsze wrażenie po wejściu do hotelu pozostawia w nas miłe, pozytywne odczucia lub zupełnie odmienne…

  2. Warto zwrócić uwagę na pogodę – w Polsce nigdy nie mamy pewności jaka pogoda nas zastanie – nad morzem lub w górach… Wybierając opcję last minute mamy możliwość sprawdzenia co nas czeka w najbliższym czasie.

  3. Kiedy rok temu skorzystałem z opcji last minute trafiłem do hotelu, w którym były super pokoje – nowe, minimalistyczne w wyposażeniu i stylu. Bardzo dobrze czułem się w tych wnętrzach. Wybrałem pokój z brodzikiem w łazience, co dla mnie jest ważne, bo nie korzystam z wanny. Urlop mega udany!!!

  4. Uważam, ze rezerwacja z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala nam uniknąć wysokich kosztów, zawsze można zaoszczędzić parę złotych. Warto na początku roku już pomyśleć o wakacjach, zaś o nartach tuż po wakacjach, kiedy to pojawiają się oferty firm. Polecam takie planowanie!!!

  5. Zgrabna misa, która rzuca się w oczy i zdobi pomieszczenie. Mała wanna o długości 150 centymetrów jest jednocześnie kompaktowa, a z drugiej strony zaprzecza temu, aby miała być ciasna. Z powodzeniem każdy znajdzie w niej ukojenie w chwilach kąpieli.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *